6 tipů kam na zahrádku v centru Ostravy

Koronavirová opatření nám pomalu končí a jedno z hodně očekávaných uvolnění je právě otevření zahrádek restaurací, hospod a kaváren. Tady je seznam těch nejzajímavějších v centru Ostravy.

Zdroj: FB Cooltour

Cooltour

Jde o kulturní centrum. Ovšem v tomto článku nás mnohem více zajímá jejich “Cool zahrádka”. Nachází se u výstaviště Černá louka kousek od Masarykova náměstí. Je to jedinečný venkovní prostor, kde si můžete posedět jak na lavičkách, tak na dece v trávě. Bar se nachází přímo venku, takže žádné chození pro objednávky dovnitř. Můžete si zde dát dobré pivo, kávu a něco k snědku. Cool zahrádku doporučujeme nejen kvůli občerstvení, ale taky kvůli programu. Organizují letní kina, opékání buřtů nebo venkovní koncerty.

Dock a Malá Kodaň

Dock je street cafe a klub přímo u nábřeží řeky Ostravice. Na tento seznam se dostal právě díky svému zajímavému umístění. Vezmete si kávu, limonádu nebo pivo. Přejdete cestu a jste přímo u řeky, kde si vychutnáte krásný výhled v relativně klidném prostředí. Pokud Vám to je málo, tak můžete přejít řeku přes Most M. Sýkory a s přáteli si sednout na nově vybudované terasy u řeky. Samotný Dock pak nabízí spoustu večerních koncertů a vernisáží. 

Zdroj: FB Dock

Dvorana a Realita Gaming Bar

Nabízí jedinečný vnitroblok, který vám zajistí klid na povídání si s přáteli. Nachází se blízko nákupního centra Forum Nová Karolina a divadla Antonína Dvořáka, takže po nákupech nebo představení si můžete skočit na pohodové posezení. 

Zdroj: FB Dvorana v Kampus Palace

Dáma Pyková

Pyková dáma je poměrně klasickou restaurací, která nepřekvapí a ani neurazí. Ovšem její výhodou je právě lokalita. Nachází se přímo za ostravským magistrátem na začátku centrálního městského parku Komenského sadu. Pivo si můžete dát na jejich zahrádce nebo si ho necháte načepovat do kelímku a vyrazíte do parku. Několik metrů od restaurace můžete přímo z parku sejít až k samotnému břehu řeky Ostravice.

Zdroj: FB Dáma pyková

Spolek

Jde o opravdu tradiční hospodu. Prostě dobré tankové pivo a klasické jídlo. Každopádně je to hospoda s velkou zahrádkou, a to přímo v centru Ostravy v blízkosti MHD. Na léto ideální posezení.

Zdroj: FB Spolek Ostrava

Masarykovo náměstí

Masarykovo náměstí je středobod centra Ostravy. Relativně klidné místo s nepříliš velkou koncentrací lidí. Nachází se tady řada skvělých restaurací a kaváren. Skoro každá z nich má svou předzahrádku na náměstí. Výběr je opravdu velký.

Bonus redakce: Zahrada Bulharsko

Zdroj: FB Zahrada Bulharsko

Pokud neznáte cestu, tak toto místo jen tak nenajdete. Zahrada Bulharsko se nachází kousek od Masarykova náměstí kompletně schovaná pod korunami stromů. Kromě skvělého piva nabízí jídlo přímo z grilu. Skvělé místo, pokud se chcete “zašít”.

Víte o zahrádce, která by si taky zasloužila být na tomto seznamu? Napište nám do komentářů na Facebooku nebo na e-mail redakce.