Další sportovní hala v Ostravě

Zdroj: město Ostrava

Město Ostrava vybuduje další sportovní halu, která vyroste v Třebovicích a bude sloužit ligovým zápasům, spolkům i veřejnosti. 

V Třebovicích se bude stavět nová víceúčelová sportovní hala pro volejbal, házenou, florbal, a badminton s tribunami až pro 200 osob. Stát bude v blízkosti Třebovického parku. V přístavbě najdou zázemí sportovci i návštěvníci. Areál bude oplocený, dočká se i nové parkovací plochy. V nové hale se budou konat soutěžní utkání ve volejbale, házené, florbalu a badmintonu dorostu, juniorů i mužů až po zápasy druhé ligy. Hala o rozměru 27 x 45 metrů a výšce 13 metrů bude využívána také k pravidelným tréninkům sportovních klubů a jednot. Svůj prostor v ní bude mít také klub moderní gymnastiky, který se účastní krajských soutěží i mistrovství republiky.

Od Třebovic jsme převzali projekt, který obvod připravil a dovedl až do fáze zpracované dokumentace pro provedení stavby. Jako město v dalších krocích podáme do konce ledna žádost o dotaci u Národní sportovní agentury, díky které v případě úspěšnosti získáme externí zdroje na realizaci. Celkové náklady jsou v tuto chvíli odhadovány na 110 milionů korun. Padesát milionů chceme získat z dotace, o další náklady se podělí město s městským obvodem. Realizace bude trvat 18 měsíců, zahájíme ji v závislosti na získání dotace a výběru dodavatele,“ uvedla resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Zdroj: město Ostrava

Ve dvoupatrové přístavbě o rozměrech 24,5 x 10 metrů, budou šatny, sociální zázemí pro sportovce i návštěvníky, společenská místnost s výdejovou kuchyní, recepce a sklady cvičebního nářadí. Na ploše před budovou vznikne parkovací stání pro 19 aut s příjezdovou komunikací napojenou nově z ulice 5. května. Sportovní hala bude dostupná také MHD. Ve vzdálenosti zhruba 60 metrů od haly je zastávka tří autobusových linek projíždějících přes Třebovice.

Nová hala bude sloužit pravidelně také klientům Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava. Vysoká škola báňská – TUO projevila zájem o využívání haly pro pravidelné hodiny tělesné výchovy. K dispozici bude i veřejnosti pro  rekreační sportování, konat se v ní budou různé akce pro veřejnost.