Ačkoli vzniklo před pouhými čtyřmi lety, těší se nejmladší ostravské divadlo nebývalé popularitě. Co stojí za jejich úspěchy?
V prvé řadě jde o jejich repertoár. Pro Divadlo Mír je typické zařazovat pouze komedie. Vedení divadla nejspíše věří, v čele se Štěpánem Kozubem, 24 letým uměleckým ředitelem, že komedie prodává. A neplete se. Koupit si vstupenky na jejich představení bývá často boj. Kdo dřív přijde, ten dřív mele… A to není prostor pro diváky nijak malý, vleze se jich tam hned 339!

V loňském roce jsme v divadle mohli spatřit první nekomedii. Drama s názvem Bull o šikaně na pracovišti diváky strhlo svou napínavou atmosférou a skvělým výkonem herečky Kristýny Leichtové.

Co ale nejvíce přispělo k raketovému startu popularity Divadla Mír i za hranice ostravského regionu? Jde o samotné herce účinkující nejen v divadle, ale i jejich improvizačním a scénkovém uskupení pod názvem Tři tygři.

Právě Tři tygři začali bavit celou republiku svými živými vstupy v době, kdy se všechna divadla uzavřela pod hrozbou děsivého viru z Číny. Karanténou svázaní Češi se tak mohli kulturně vzdělávat pouze prostřednictvím televize a internetu. Albert Čuba se svými kolegy z divadla vzal příležitost za pačesy, svolal tygry na scénu a zapnul kameru. Diváci pak za improvizační show, kterou pomáhali vytvářet, platili tzv. vkukné, aneb dobrovolné příspěvky na bankovní účet divadla.
A díky tomu se ostravská divadelní scéna pohla na další úroveň. Inspirací z jejich (nejspíše) reálné zkušenosti vznikl i další skvělý počin, a to třídílný seriál Skoro na mizině, kde mimo jiné zazářil i Jiří Langmajer či Michal Suchánek, který vypomohl i s tvorbou scénáře.

Za zmínku stojí ještě Distanc, podcastová série rozhovorů z bezpečné vzdálenosti, které vedou herci Vladimír Polák a Albert Čuba.
Tak jako tak v redakci máme za to, že nás tohle ostravské divadlo nepřestane překvapovat a že o něm dozajista ještě uslyšíme.