Mezinárodní setkání jízdních policií letos opět v Ostravě

Mezinárodní setkání jízdních policií, zdroj: mpostrava.cz

Jedinečnou souhru policejního koně a jezdce, stejně tak jako jejich připravenost pro plnění náročných úkolů při zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku budou mít nejen občané města Ostravy možnost vidět v sobotu 28. srpna 2021 od 12:30 hod v ostravských Komenského sadech, kde se pod záštitou primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury uskuteční již po třiadvacáté Mezinárodní setkání jízdních policií. 

Mezinárodní setkání jízdních policií, zdroj: mpostrava.cz

Českou republiku budou na této akci reprezentovat týmy Městské policie Ostrava a Městské policie Praha, dále jízdní oddíly Policie České republiky z Brna a ze Zlína. Ze zahraničí se představí zástupci jízdní policie z Polska. K vidění bude osmnáct koní a jezdců, kdy v letošním ročníku dominují ženy. Startovat jich bude celkem deset, zatímco mužů bude startovat osm. Jezdci se představí v celkem třech disciplínách. U první, tzv. cross parkuru, bude cílem dokončit trasu složenou z překážek v členitém terénu v co možná nejkratším čase.

Při druhé soutěži, zrcadlovém skákání, se vždy dvojice jezdců utká mezi sebou na dvou identických parkurech. Poslední a zároveň nejtěžší bude speciální parkur pro služební koně, který obsahuje řadu záludných a rušících překážek, se kterými se jezdci i koně mohou setkat při výkonu služby.

Jezdci týmu Městské policie Ostrava budou letos obhajovat osm medailových pozic, včetně třech zlatých, které získaly v posledním ročníku soutěže. Pro diváky bude rovněž připraven doprovodný program v podobě ukázky čtyřspřeží starokladrubských koní a ukázky výcviku služebních psů, o které se postarají strážníci-kynologové Městské policie Ostrava.

Postaráno bude také o nejmenší návštěvníky. K dispozici bude laserová střelnice, kreslení a kvízy. Chybět nebude ani ukázka výstroje a výzbroje strážníků.

Vstup na akci je zdarma.

Mezinárodní setkání jízdních policií, zdroj: mpostrava.cz