Milan Baroš končí v Baníku a s ním i sportovní ředitel

Spoustu fanoušků FC Baník Ostrava šokovalo oznámení konce fotbalové kariéry z úst nejslavnějšího odchovance Milana Baroše. Osmatřicetiletý kapitán tak učinil nesnadné rozhodnutí a čeká ho pár posledních zápasů.

Zdroj: Facebook FC Baník Ostrava

„Hlava by chtěla, ale tělo řeklo stop. Zdravotní problémy se se mnou táhnou už dlouho a tělo zkrátka nefunguje tak, jak jsem byl zvyklý a jak bych potřeboval. Hlavně achilovky mě bolí tak, že už nemůžu hrát ani trénovat,“ objasnil své rozhodnutí Baroš.

Milan Baroš debutoval v Baníku 29. listopadu 1998 ve věku pouhých 17 let a jednoho měsíce v utkání proti Opavě a dohromady ke dnešnímu dni za „Slezskou“ sehrál 157 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 45 branek. Nejslavnější část kariéry strávil v Liverpoolu, získal také francouzský titul s Lyonem a s Galatasaray Istanbul vyhrál tureckou ligu. Léta byl oporou národního týmu a se 41 góly je historicky druhým nejlepším střelcem české reprezentace.

Zdroj: Facebook FC Baník Ostrava

Plán má jasný: odpočinek. „Potřebuju si ze všeho nejvíce odpočinout. Co bude pak, uvidíme. Nějaké nabídky se rýsují, včetně Baníku. Fotbal mě provází celý život a nevylučuju, že u něj budu chtít zůstat. Ale nechám tomu volný průběh. Jak říkám, teď si chci nějaký čas úplně odpočinout a nepřemýšlím nad tím, co bude dále,“ zakončil Milan Baroš.

Ovšem tohle není jediné šokující oznámení z Baníku. Konec na funkci sportovního ředitele FC Baník Ostrava ohlásil Marek Jankulovski. Bývalý hráč Baníku, reprezentant a vítěz Ligy mistrů s AC Milán se rozhodl po dohodě s majitelem a vedením nepokračovat na pozici, kterou zastával dvě poslední sezony.

Zdroj: Facebook Český fotbal pro fanoušky

„Už při svém nástupu do funkce jsem avizoval, že to pro mě nebude jednoduché a jdu do funkce bez předchozích zkušeností. Obě sezony hodnotím po dlouhých letech jako úspěšné, ale rozhodl jsem se, že už dále v této funkci, která vyžaduje každodenní nasazení, pokračovat nebudu,“ zdůvodnil své rozhodnutí Marek Jankulovski.

„Marek nás o svém rozhodnutí informoval, samozřejmě je to pro klub určitá ztráta. Marek je člověk, který prošel světem velkého fotbalu, své zkušenosti z kariéry v top klubech byly pro všechny v klubu velice cenné a jeho odchod z každodenního života v Baníku bude ztrátou,“ prohlásil majitel klubu Václav Brabec.

V Baníku Jankulovski nadále setrvá jako nový předseda dozorčí rady s tím, že jeho dosavadní pozice prozatím zůstává personálně neobsazená. „Vzhledem k tomu, že kádr A-týmu je z velké částí kompletní a plány na jeho posílení a obměnu jsou dlouhodobě jak s Markem, tak s trenérem prodiskutovány, nejsme v současné době s obsazením funkce sportovního ředitele ve stresu a uvidíme, jakým způsobem post obsadíme. Marek nám nadále bude nablízku a co se týče podoby A-týmu bude jednoznačně důležitým hlasem,“ dodal výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.