Nejlepší vyhlídky v Ostravě

Ostrava skrývá spoustu zajímavých zákoutí, a také několik vyhlídek. My jsme pro vás připravili seznam těch nejpopulárnějších.

Foto: Adam Maturkanič
Zdroj: Facebook Ostrava!!! – oficiální stránky

Věž Nové radnice

Jedná se o vůbec nejvyšší radniční věž v České republice, která sahá až do výšky 73 metrů. Díky její poloze téměř uprostřed města tak nabízí nádherný výhled na město. Po zakoupení vstupenek, která pro dospělé stojí 60 Kč, vás až nahoru vyveze výtah. V ceně vstupenky je i výklad průvodce, který vám popíše jak historii Ostravy, tak současnost.

Více informací a ceník na www.vyhlidkovavez.cz

Bolt Tower

Jedinečná vyhlídka v průmyslovém srdci Ostravy. Bolt Tower je 20 metrová nástavba Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovice, která dohromady sahá až do výšky 80 metrů. Vyhlídka nabízí mimořádný výhled na průmyslové Vítkovice a zbytek Ostravy. Součásti vyhlídky je také kavárna Bolt Café a možnost prohlídky samotných vysokých pecí.

Více informací a ceník na www.dolnivitkovice.cz

Zdroj: Facebook Dolní Vítkovice a Landek Park

Halda Ema

Na tuto vyhlídku se výtahem už nedostanete. Zato ale nabízí zajímavou procházku s odměnou ve formě výhledu na celé město. Místní přezdívají haldu Emu jako “ostravský Mount Everest”. Její vrchol se nachází ve výšce 324,6 metrů nad mořem. Je tvořena z miliónů tun vytěžené hlušiny z ostravských dolů. V zimě můžete poměrně dobře vidět, jak je halda zevnitř stále zahřívaná jejím vnitřními procesy – uvnitř haldy dosahuje teplota až 1500 °C. 

Na haldu se dostanete během 20 minutové procházky z Ostravské ZOO nebo od slezskoostravské radnice.

Foto: Adam Maturkanič

Bonus redakce

Toto místo je zcela opomíjeno, protože to vlastně ani není vyhlídka. Jedná se o lávku nad bývalým stadionem Bazaly (dnes Moravskoslezskou fotbalovou akademií). Stačí jen přijet městskou hromadnou dopravou na zastávku Jaklovecká a vyjít pár metrů na lávku přes cestu. Lávka se nachází skoro ve stejné výšce jako radniční věž a tím pádem nabízí nádherný výhled na Ostravu. Zcela zdarma.

Foto: Adam Maturkanič

Víte o dalších vyhlídkách, které se nám už do článků nevešly? Napište nám do komentářů na Facebooku nebo na e-mail redakce.