Odborníci budou odpovídat na palčivé otázky ohledně Covid-19

Jeden z vystupujících na imunolog a alergolog Rastislav Maďar, zdroj: Ovahelp

COVIDem-19 zmítaná Česká republika je postižena nejen pandemií, ale také spoustou nepřesných a někdy dokonce lživých informací o této nemoci a probíhajícím očkování. Ostravská organizace OVAHELP veřejnosti opět přinese relevantní informace a odpovědi na otázky o nemoci, vakcínách a očkování proti COVID-19, a to v česko-slovenském webináři 30.3. od 17:30 na www.vedomizdravi.cz. Vše díky předním odborníkům jako jsou doc. Rastislav Maďar, doc. Ivan Solovič, MUDr. Radovan Košturiak, PhDr. Martin Pospíchal.

Současná pandemie COVID-19, dění v mediálním prostoru a také dotazy klientů centra OVAHELP nás přiměly zabývat se tímto tématem i v našem dalším online webináři. Rádi bychom tímto přispěli k šíření informací a pomoci nám všem orientovat se v záplavě mnohdy protichůdných vyjádření veřejných činitelů.,” doplňuje předsedkyně spolku OVAHELP Zdeňka Hyvnarová.

Imunolog a alergolog MUDR. Radovan Košturiak, zdroj: Ovahelp

Po prvním úspěšném webináři vás zveme na sledování druhého, tentokrát česko-slovenského webináře, který proběhne v úterý 30.3. od 17:30 na www.vedomizdravi.cz a bude trvat dvě hodiny během kterých proběhnou jednotlivé přednášky a diskuze. Každý z vystupujících bude mluvit na konkrétní témata týkající se současné situace. V průběhu celého programu budou mít účastníci možnost získat odpovědi na otázky: Co víme o schválených vakcínách pro COVID-19? Nebyl schvalovací proces příliš rychlý? Doporučení pro rizikové skupiny pacientů. Co je post-covidový syndrom a jak se léčí? Jak psychicky zvládat období pandemie?

Témata webináře:

  • děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity, imunolog a alergolog MUDR. Radovan Košturiak: Co víme o schválených vakcínách proti COVID-19?
  • Imunolog a alergolog doc. MUDr. Rastislava Maďara, PhD., MBA, FRCPS: Očkovaní rizikových skupin a chronicky nemocných pacientů
  • Specialista na tuberkulózu doc. MUDr. Ivan Solovič, CSc.: COVID a postCOVID syndrom z pohledu plicního lékaře
  • Psycholog PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Ph.D.: Pasti doby covidové

OVAHELP se jako pacientská organizace aktivně podílí na organizaci vlastních vzdělávacích akcí, což je jedním z hlavních pilířů činností spolku. Vzhledem k současné situaci, kdy doba neumožňuje konání fyzických akcí, jsou konference plně nahrazeny seriálem webinářů, ve kterých účastníci srozumitelnou formou získají relevantní informace související se zdravím a zdravým životním stylem. Webináře jsou určeny pro diváky z řad pacientských organizací, široké veřejnosti a také zdravotnickým pracovníkům.

Webinář bude přístupný zdarma na www.vedomizdravi.cz.