Ostravská městská policie na Dnech NATO

Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády České republiky jsou už tento víkend i přes veškerá hygienická omezení. Také letošního ročníku se účastní strážníci Městské policie Ostrava se svým dynamickými ukázkami.

Oddíl policejní hipologie, zdroj: mpostrava.cz

Kvůli opatřením proti šíření nemoci Covid-19 budou letošní Dny NATO a Dny vzdušných sil AČR vysílány v přímém přenosu Českou televizí. Díky tomuto přenosu se budete moci těšit na dynamické ukázky ostravských strážníků ze skupiny hipologie, tedy jízdní policie na koních, dále pak kynologie nebo-li policejních psovodů a také skupiny pořádkové služby operativního oddílu.

Dynamické ukázky městské policie budou zaměřeny na společný zákrok při hromadném narušení veřejného pořádku skupinou osob. Tyto zákroky se nejčastěji provádí při řádění fotbalových fanoušků nebo při nepokojích v průběhu pouličních demonstrací.

Policejní kynologie, zdroj: mpostrava.cz

Všechny ukázky práce Městské policie Ostrava budou komentovány a to nejen v rámci samotného zákroku, ale také v rámci náročnosti výcviku a samotné přípravě na zákroky. 

Na Dnech NATO v Ostravě dojde rovněž k slavnostnímu ocenění příslušníků integrovaného záchranného systému a bezpečnostních sborů, kteří v jarních měsících plnili mimořádné úkoly při zvládnutí nouzového stavu spojeného s Covid-19. Mezi oceněnými tak bude i 45 strážníků Městské policie Ostrava.

Podobný rozpis ukázek naleznete na stránkách www.natodays.cz