Ostravský primátor bude uklízet okolí řeky Ostravice

Uklízení Ostravy v roce 2019, zdroj: Ostrava.cz

Na sobotu 17. dubna svolal ostravský primátor Tomáš Macura a náměstkyně primátora Kateřina Šebestová občany, aby pomohli s úklidem veřejného prostranství. V plánu je vyčistit okolí hradu a pokračovat kolem cyklostezky směrem k Dolní oblasti Vítkovice.

Primátor Tomáš Macura při úklidu v roce 2019, zdroj: Ostrava.cz

Pro úklid byla vybrána frekventovaná lokalita, hojně navštěvovaná jak občany města, tak i jeho návštěvníky. „Protože jsme se vzhledem k probíhající epidemiologické situaci nemohli oficiálně účastnit celorepublikové akce „Ukliďme Česko“ v plánovaném termínu na konci března, rozhodli jsme se pro úklidovou akci v náhradním datu, po ukončení nouzového stavu. Dobrovolnické akce, jejichž cílem je uklidit okolí od odpadků a nepořádku jsme se účastnili pravidelně a letošní jaro nebude výjimkou. Výzva se týká nejen úředníků a zástupců samosprávy města a obvodů, ale ráda bych oslovila také majitele pozemků, zástupce Povodí Odry a všechny ty, kterým veřejný prostor není lhostejný. Věřím, že se nám přihlásí dostatek dobrovolníků, protože odpadků a nepořádku kolem řeky je bohužel opravdu velké množství,“ uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Zájemci mohou potvrdit svou účast na emailu dbrazinova@ostrava.cz nejpozději do 16. dubna do 12 hodin. Přihlášeným budou zaslány podrobnější informace prostřednictvím e-mailu a budou zajištěny ochranné rukavice, odpadkové pytle i dezinfekce na ruce.

Sraz účastníků se stále povinnými respirátory je v 9 hodin na parkovišti u Slezskoostravského hradu a předpokládaný konec akce je plánován na 12 hodin.