První cestující se svezli ostravskými doubledeckery

Od listopadu mohou cestující v Ostravě zažít netradiční zážitek, a to v podobě přepravy doubledeckery, které provozuje Dopravní podnik Ostrava. Jezdit budou celoročně a sezónně měnit své trasy. Hlavním lákadlem pak bude přeprava turistů mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovic.

Ostravské doubledeckery, zdroj: FB DPO

Mám ohromnou radost. To není událost jen pro dopravní podnik, to je událost pro celé město i region. Pevně věřím, že se oba doubledeckery brzy stanou dalším symbolem Ostravy a že si je naši pravidelní cestující i turisté oblíbí. Důležité je také připomenout, že jezdí na CNG. Ani v tomto případě jsme totiž neslevili z našeho dlouhodobého cíle, kterým je ostravská MHD bez dieselu,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys.

Ostravské doubledeckery, zdroj: FB DPO

Pro Českou republiku unikátní doubledeckery budou nejdříve provozovány na lince č. 78, která povede z Ostravy – Poruby, přes Ostravu – Jih až do Hrabové. Tato trasa bude fungovat ve všedních dnech.

Ostravský doubledecker, zdroj: FB DPO

Od 1. května vždy o českých a polských svátcích budou doubledeckery jezdit na speciální turistické lince č. 88, která spojí Dolní oblast Vítkovice a ostravskou zoologickou zahradu, dva nejnavštěvovanější turistické cíle v Ostravě i celém Moravskoslezském kraji. Ostravský dopravní podnik se tak stane vůbec prvním městským dopravcem v České republice, který bude dvoupodlažní autobusy provozovat na běžné lince.

Další detaily a technické parametry doubledeckerů naleznete v brožuře DPO.