Sportovní hala v Nové Bělé přivítá návštěvníky začátkem prázdnin

Sportovní hala v Nové Bělé, zdroj: ostrava.cz

V Nové Bělé byla slavnostně otevřena nová sportovní hala. Dokončena byla již v prosinci loňského roku, covidová pandemie ale znemožnila sportování a otevření tohoto moderního sportovního zařízení bylo odloženo. Veřejnost ji bude moci začít využívat od prvního července. Sportoviště bylo spolufinancováno městem Ostravou, městským obvodem Nová Bělá a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Sportovní hala v Nové Bělé, zdroj: ostrava.cz

Síť kvalitních sportovišť v Ostravě se začíná zahušťovat, a to mne velmi těší,“ uvedla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová. „Na sklonku minulého roku jsme zprovoznili multifunkční halu v Krásném Poli, kde roste počet obyvatel, kteří hledají kvalitní podmínky pro bydlení, a také z tohoto důvodu vznikla poptávka po příjemném místě na sportovní vyžití a aktuálně se rozbíhá stavba nové, víceúčelové haly v Třebovicích,“ připomněla Hoffmannová.

V nové hale je univerzální hřiště o rozměrech 30 x 18 metrů, malé hlediště s kapacitou 50 až 100 diváků, skladové prostory, klubovna a sociální zázemí se čtyřmi šatnami. Součástí areálu bude nové parkoviště s 23 místy. Bude v ní možné hrát na profesionální úrovni basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis, rekreačně tenis, házenou, florbal, futsal a další sporty.

Sportoviště bude přes pracovní dny využíváno dopoledne MŠ a ZŠ a seniory, v odpoledních hodinách sportovními kluby např. Volejbalový spolek Ostrava, Tělocvičná jednota Sokol Nová Bělá, Tělovýchovná jednota Sokol Stará Bělá, z.s. atd. Sportovní kluby budou využívat halu i o víkendu pro své zápasy a turnaje. Pro veřejnost bude hala k dispozici ve večerních hodinách (od 18 hodin) v pracovní dny a o víkendu v odpoledních hodinách.

Sportovní hala v Nové Bělé, zdroj: ostrava.cz

„Jsem velmi rád, že tato stavba v Nové Bělé vznikla, takovéto sportoviště nám zde chybělo a pevně věřím, že přiláká co největší množství obyvatel ke sportování, a to nejen v létě, kdy se dá sportovat i pod širým nebem, ale zejména také v zimním období, což velmi vítáme,“ řekl starosta Nové Bělé Lumír Bahr.

Městský obvod Nová Bělá v současné době připravuje rezervační systém. Než však bude vyroben, tak bude na webových stránkách městského obvodu zveřejněn telefon na správce, který bude halu rezervovat.

Sportovní hala v Nové Bělé, zdroj: ostrava.cz