Tip na akci: První ročník Ostravského krýglu

Historicky první ročník pivní přehlídky Ostravský Krýgl bude mít premiéru v sobotu 22. srpna. Na břehu Ostravice se tak představí hned deset minipivovarů. Nebude chybět ani regionální pivovar Radegast se svou Volbou sládků a také výběr karibských rumů. Vstup na akci je zdarma.

Ostravský Krýgl 2020

Navzdory koronavirovým opatřením v Moravskoslezském kraji se letos v Ostravě uskuteční pivní minifestival Ostravský Krýgl. Návštěvníkům nabídne bohatou škálu pěnivého moku od desítky minipivovarů, jako je například HoppyDog, Koníček, Kyjovský pivovar či populární Nachmelená opice. Představí se i Temně hořká 12 z Volby sládků.

“Ve spolupráci se Slezskou Ostravou se myšlenka setkání s přáteli u řeky spolu s krýglem umně načepovaného piva stala realitou. Těšíme se na hojnou účast a věříme, že si všichni ostraváci tento pivní svátek užijí naplno,” říká organizátorka Kateřina Kašáková a dodává: “Pro opravdové fajnšmejkry jsme připravili i degustaci těch nejlepších rumů z Karibiku.”

Ve 14:00 si budou moci návštěvníci poslechnout exkluzivní vystoupení nové hvězdy československé hudební scény, účastníka letošního ročníku Superstar, Mikuláše Hrbáčka.” prozradila organizátorka Kateřina Kašáková. Chybět nebude ani doprovodný program plný zábavy, ťukání krýglů a hlavně andělský gastronomický zážitek v podobě foodtrucku Angel Grill.  Stánky naleznete na ostravské náplavce poblíž mostu Miloše Sýkory, naproti klubu Dock.

Ostravské nábřeží tak ožije v sobotu 22. srpna od 10:00 do 22:00. Vstup na akci je zdarma. Partnerem akce je společnost AMO Mont Ostrava, rádio HELAX a další. Aktuální informace o akci naleznete na facebookové události Ostravský Krýgl 2020.